Блаженнійший
Митрополит Київський
 
і  всієї  України

ЕПІФАНІЙ

День тезоіменитства:
25 травня
День
архіієрейської
хіротонії:
15 листопада 2009 року

День інтронізації:
3 лютого 2019 року

 

 Преосвященнійший
СИМЕОН,
Єпископ
Дніпровський
і Криворізький.

День тезоіменитства:   
11 жовтня

 День
архієрейської хіротонії:

    21 листопада 2009 року


 протоієрей Олексій (Лупін)
День тезоіменитства:  
30 березня

День ієрейської хіротонії
16 серпня 1992 року

 ХВАЛІМО БОГА УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ.

Читання он-лайн:


 

 

 

 

 

Офіційні веб-сайти
Православної Церкви України:
 

Дніпровська духовна семінарія

 

 

Наш банер: 


Код для вставки
нашого банера:

<div align="center" style="font-size:8px">

<a href="http://nashhram.jimdo.com/"><img src="http://www.artbanner.com.ua/bannermake/banners121/6401678172053333.png" border="0" width="220" height="60" alt="" /></a><br />

</div>

 


Адміністратор сайту:
диякон Віталій Музика

Погода в Krivoy Rog


ПРИВІТАННЯ ВІД ВИХОВАНЦІВ НАШОЇ НЕДІЛЬНОЇ ШКОЛИ
З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ.

7 січня 2018 року, після закінчення святкової Божественної літургії, учні Недільної школи привітали парафіян і гостей нашого храму зі святом Різдва Христового!
Перед початком виступу до парафіян і учнів Недільної школи зі словами привітання звернувся настоятель храму протоієрей Олексій Лупін.
Вихованці Недільної школи під керівництвом свого керівника матінки Світлани Лупіной приготували святкову програму, що складалася з Різдвяних колядок та віршів.

ПОЧАВСЯ НАВЧАЛЬНИЙ РІК.
1-го жовтня 2017 року, в Неділю після Воздвиження, в приміщенні Недільної школи на території храму розочався навчальний рік.
Настоятель парафії протоієрей Олексій благословив учнів на початок занять в школі - об 11:00 учнів дитячої групи, з якими вступне заняття провела матінка Світлана та о 15:00 - учнів дорослої групи, з якими вступне заняття провів настоятель храму.

 

Надалі заняття в Недільній школі будуть проводитися щонеділі за розкладом: о 10:30 - молодша група (діти 4 - 6 років); об 11:00 - молодша група (діти від 7 років) та о 14:00 для старшої групи. Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до занять в Недільній школі нашого Свято-Троїцького храму.

 

Предметами навчання в Недільній школі є Закон Божий, структурними компонентами якого є Священна Історія Старого і Нового Завітів (Біблійна історія); Катехізис; Церковний устав; Основи літургіки; Загальноцерковна історія та історія Української Православної Церкви.

 

Заняття проводяться за віковими категоріями (групами).

Православна Недільна школа - це педагогічна система додаткової релігійної освіти, у рамках якої здійснюється навчання з метою формування у учнів православного світогляду.
Слід зазначити, що недільна школа орієнтована в першу чергу на парафіян але в той же час, є відкритою для усіх, хто цікавиться основами православної віри та духовно-моральними поняттями, які в подальшому житті виявляться тією дороговказною зіркою, яка виведе до Бога або хоч би в якійсь мірі збереже від зла.

Перша вікова категорія (діти віком від 5 до 8 років) - є підготовчим ступенем Недільної школи, що охоплює дітей дошкільного віку і молодшого шкільного віку.
Метою навчання на цьому етапі є формування у дітей основ релігійно-етичного та естетичного сприйняття життя; прагнення любити Бога, себе і ближнього; розвивати моральну свідомість дітей, виховуючи в них бажання жити по совісті, уміння відрізняти добро від зла, слухатися старших і бути чесними, співчувати, прощати, дякувати і просити вибачення; прищеплювати любов до природи, як творіння Божого.

 


Дитина після закінчення підготовчого ступеня розуміє, що: найголовніше в житті навчитися істинно і нелицемірно любити Бога, себе і ближнього; світ - це творіння Боже і до нього потрібно відноситися з повагою і любов'ю, не руйнувати, але доглядати за ним, ушляхетнюючи його в міру своїх можливостей;
слухняність - це перша справа любові; що від того, як ми відносимося до людей, котрі оточують нас, залежить відношення Бога до нас.

 

Друга вікова категорія - діти шкільного віку (від 8 до 16 років).
Це основний структурний компонент системи Недільної школи, оскільки саме на цьому етапі стає можливим повноцінний процес навчання, до якого дошкільнята психологічно доки недостатньо готові.

Метою навчання на цьому рівні є воцерковлення і соціалізація учнів на православній основі.
Навчальний процес передбачає формування у дітей основ догматичної свідомості; прищеплювання їм довіри до Бога і Церкви; моральної позиції, що грунтується на любові до Бога, до себе і ближнього; основ свідомості євхаристії, ієрархічного мислення, поняття соборності; церковно-історичної свідомості, переважно на основі житійного матеріалу; поняття благочестя, елементарних літургійних знань та молитовних навичок; суспільної свідомості, як відносно этно-культурных коренів, так і відносно особистої приналежності до українського суспільства.

 

Дитина після закінчення курсу другої вікової категорії знає напам'ять «Символ віри» і уміє коротко пояснити сенс кожного його члена; розуміє, що Богу слід довіряти як люблячому Батьку і Промислителю; може навести приклади довіри Богу з Житій святих, світської літератури та з повсякденного життя; знає і коротко може розповісти житіє святого, ім'я якого носить; має навичку особистої і церковної молитви, знає напам'ять молитви «Отче наш», «Богородице Діво, радуйся», Ангелу Охоронителю; тропарі Пасхи, Хресту і своєму святому; розуміє сенс богослужіння і його ключових моментів; знає головну заповідь і розуміє її; розуміє, що євангельська мораль - основа не лише особистого, але і сімейного, і церковного, і громадського життя; уміє оцінювати свої вчинки і події, які відбуваються навколо нього, з християнських позицій.
Має наступні сформовані поняття і уявлення: Божественне Одкровення і форми його збереження; молитва, богослужіння; образ і подоба Божа; доброчесність; віра, надія, любов;
гріх, прокляття і смерть; спасіння; заповідь; істинне і неправдиве богопочитання; ідолопоклонство; життя; вбивство; розпуста, перелюбство; крадійство; брехня; заздрість; блаженство; упокорювання; лагідність; правда; милосердя; чистота серця; радість у Христі.


 

Третя вікова категорія - дорослі. 
 Дорослі навчатися в Недільній школі можуть як разом зі своїми дітьми, так і в окремій навчальній групі за бажанням.