Святійший
Патріарх Київський
 
і всієї Руси-України

ФІЛАРЕТ

День тезоіменитства:
14 грудня

 

 Преосвященнійший
СИМЕОН,
Єпископ
Дніпровський
і Криворізький.

День тезоіменитства:   
11 жовтня

 


 протоієрей Олексій (Лупін)
День тезоіменитства:  
30 березня

День ієрейської хіротонії
16 серпня 1992 року

 ХВАЛІМО БОГА УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ.

Читання он-лайн:


 

 

 

 

 

Офіційні веб-сайти
Київського Патріархату
:
 

 

 

Наш банер: 


Запрошуємо до співпраці православні сайти
Української
Православної Церкви
Київського Патріархату

і пропонуємо взаємне
розміщення банерів.
 

Код для вставки
нашого банера:

<div align="center" style="font-size:8px">

<a href="http://nashhram.jimdo.com/"><img src="http://www.artbanner.com.ua/bannermake/banners121/6401678172053333.png" border="0" width="220" height="60" alt="" /></a><br />

</div>

 


Адміністратор сайту:
Віталій Музика

Погода в Krivoy Rog

УСТАВНІ ВКАЗІВКИ НА БОГОСЛУЖІННЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ.


Зразок звершення вечірні в Святу Чотиридесятницю, коли не буває Літургії  Ранішосвячених  Дарів:
Після молитви Єфрема Сиріна на зображальних читець читає «Амінь». «Прийдіть поклонімся». 103 псалом. Після псалма – велика єктенія. Потім кафізма 18-а. Після кафізми – мала єктенія. Господи взиваю. Стихири на 6:3 з Тріоді і 3 з Мінеї. Світе тихий. Прокімен Тріоді. Перша паремія. Прокімен Тріоді. Друга паремія. Сподоби Господи. Єктенія «Доповнімо…». Стиховні стихири. Нині відпускаєш. Після Трисвятого – тропарі, гл. 4-й: «Богородице Діво…» (поклін), «Слава» – «Хрестителю Христів…» (поклін), «І нині» – «Моліть за нас…» (поклін), «Під Твою милість…» (без поклону). Чтець: Господи помилуй (40), «Слава і нині», «Чеснішу…», «Іменем Господнім благослови отче». Священик: «Сий благословен…». Чтець: «Амінь». Молитва: «Небесний Царю…». Священик – молитву Єфрема Сиріна з чотирма великами та 12-ма малими поклонами. Трисвяте по Отче наш. 33-й псалом. Відпуст.

 

 

Порядок звершення зображальних у Великий піст.
Після молитви 9-го часу хор співає: "У Царстві Твоїм пом’яни нас, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє". В кінці на "Слава"  – "Пом’яни нас Господи…", на "І нині" – "Пом’яни нас, Господи…". Потім повільно і голосно (з трьома земними поклонами): "Пом’яни нас, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє", "Пом’яни нас, Владико, коли прийдеш у Царство Твоє", "Пом’яни нас, Святий, коли прийдеш у Царство Твоє". Читець: "Хор Небесний…". Стих: "Приступить до Нього…", "Хор Небесний…", "Слава" – "Хор святих ангелів і архангелів…", "І нині" – "Вірую…", "Полегши, відпусти …", "Отче наш". Після цього кондак дня. "Слава" - "Зі святими", "І нині" - "Заступнице християн...", а в суботу "Як первістки природи...". "Господи, помилуй" (40), "Слава, і нині", "Чеснішу від Херувимів", "Іменем Господнім". Молитва Єфрема Сиріна. І відразу вечірня, якщо понеділок, вівторок або четвер. В середу ж і п’ятницю після молтви Єфрема Сиріна Трисвяте. "Господи, помилуй" (12). Молитва "Всесвята Тройце". "Достойно". Відпуст. "Господи, помилуй" тричі.

 

 

 

Читання часів протягом Великого посту.

Зразок здійснення першого часу в понеділок, вівторок, середу, четвер і п’ятницю св. Чотиридесятниці:

Після трьох псалмів у вівторок, середу і четвер стихословиться рядова кафізма. Після кафізми (а якщо її не буває, то після псалмів часу) ієрей, ставши перед царськими вратами співає тропар часу, «Зранку вислухай голос мій, Царю мій і Боже мій». Після Трисвятого кондак з Часослова. В кінці часу молитва Єфрема Сиріна з поклонами і постове закінчення часу.


Зразок здійснення 3-го, 6-го і 9-го часів в понеділок, вівторок, середу, четвер і п’ятницю святої Чотиридесятниці:


3-й час
 – Початок звичайний. Після псалмів кафізма. Після кафізми ієрей перед царськими вратами співає тропар часу: «Ти, що Пресвятого Твого Духа…». Після Трисвятого кондак з Часослова. Молитва Єфрема Сиріна з поклонами і постове закінчення утрені.


6-й час.
 Після псалмів кафізма рядова. Тропар часу: «Ти, що в шостий день же і годину..». Після Богородичного часу тропар пророцтва (з Тріоді). «Слава, і нині» – той же тропар. Прокімен Тріоді. Паремія Тріоді. Прокімен Тріоді. Після Трисвятого кондак з Часослова. Молитва Єфрема Сиріна і постове закінчення часу.

 


9-а час
 здійснюється так само, як і попередні (у понеділок на 9-у часі – 9-а кафізма). Тропар 9-го часу: «Ти що в дев’ятій годині..». Після Трисвятого кондак з Часослова. Молитва Єфрема Сиріна з трьома великими поклонами. Закінчення часу.